Charytatywnie dla Kuby

Dziś mieliśmy wielką przyjemność zrobić coś dobrego dla małego, potrzebującego pomocy w walce z nowotworem pnia mózgu, chłopca. By wesprzeć finansowo i duchowo rodziców 6-letniego Kuby z Łodzi, grupa rodziców i dzieci weszła na wieżę w Darwen, by tam zebrać datki potrzebne na leczenie.

Dzięki ogromnym sercom udało się zebrać £217, co razem ze zbiórką podczas zajęć w naszej szkole oraz ze zbiórką zorganizowaną przez drużynę Siatkowka-Volleyball North East Lancashire daje kwotę prawie 500£. Dziękujemy wszystkim za wsparcie!!!

Czytaj dalej...

Klasowi mistrzowie ortografii

Klasowi mistrzowie ortografii zostali wyłonieni podczas szkolnego etapu Konkursu Ortograficznego organizowanego przez Polską Szkołę Ojczystą w Manchesterze. Gratulujemy!

Dwoje z nich, którzy popełnili najmniej błędów w swoich grupach wiekowych, będzie reprezentować naszą szkołę 11 maja na etapie międzyszkolnym. Już dziś życzymy im powodzenia!!!

Czytaj dalej...

Próbna matura

23 marca 2019 uczniowie klasy maturalnej pisali próbny egzamin maturalny A-level z języka polskiego. Ten prawdziwy będą pisać w czerwcu br. Egzamin trwa 3 godziny. Składa się z trzech sekcji. Pierwsza sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem, a zdający odpowiada na pytania do tekstu i określa podane stwierdzenia jako prawdziwe lub fałszywe. W drugiej uczeń tłumaczy tekst z języka angielskiego na polski.

Na sekcję trzecią składa się napisanie dwóch wypracowań. Uczeń wybiera dwa spośród podanych tematów zgrupowanych wokół czterech zagadnień:

1. Walka o niepodległość jako wątek w literaturze polskiej, 

2. Moralne i społeczne zagadnienia poruszane w polskim dramacie

3. Polacy i Polska w okresie drugiej wojny światowej

4. Polskie kino – Andrzej Wajda: ,,Popiół i diament’’ i ,,Człowiek z marmuru’’

Pisząc wypracowania, uczniowie opierają się na opracowanej na potrzeby egzaminu obowiązkowej liście lektur: A. Mickiewicz, Reduta Ordona, Śmierć Pułkownika; S. Żeromski, Wierna rzeka, Rozdziobią nas kruki, wrony; E. Orzeszkowa, Nad Niemnem; B. Prus, Omyłka; A. Kamiński, Kamienie na szaniec; G. Zapolska, Moralność Pani Dulskiej; S. Mrożek, Tango, Emigranci; J. Słowacki, Balladyna; A. Fredro, Zemsta; L. Kruczkowski, Niemcy

Czytaj dalej...

Szkolny etap konkursu ortograficznego

W sobotę, 16 marca 2019, odbył się szkolny etap konkursu ortograficznego organizowanego przez Polską Szkołę Ojczystą w Manchesterze. Klasy 3-8 oraz gimnazjalna i maturalna zmierzyły się z dyktandami przygotowanymi przez dr Natalię Moćko i dr Kamilę Kuros-Kowalską z Uniwersytetu Śląskiego.

Laureaci etapu szkolnego będą reprezentować naszą szkołę podczas etapu międzyszkolnego w Manchester 11 maja br. Już niebawem ogłosimy wyniki i sprawdzimy, kto został mistrzem ortografii w swojej klasie i kto zakwalifikował sie do kolejnego etapu. 

Czytaj dalej...

Dzień kobiet w szkole

9 marca 2019 w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy z klasy 4 wręczyli swoim koleżankom piekne, wiosenne żonkile, wywołując uśmiech na ich twarzach.

O Dniu Kobiet jak co roku nie zapomniał nasz asystent, pan Marek, który tradycyjnie obdarował wszystkie panie z grona pedagogicznego kwiatami.

Czytaj dalej...

Występ grupy tanecznej podczas Międzynarodowego Dnia Kobiet

7 marca 2019, podczas obchodów międzynarodowego Dnia Kobiet w ratuszu w Accrington, wystąpiła nasza grupa taneczna. Uczniowie z dumą zaprezentowali polskie tańce narodowe i ludowe wzbudzając zachwyt publiczności i zbierając gromkie brawa. 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo