Festyn Rodzinny 2019

W sobotę, 22 czerwca, odbył się w naszej szkole coroczny Festyn Rodzinny. Pogoda dopisała, a na uczniów i rodziców czekało mnóstwo atrakcji: występy artystyczne, stoiska lokalnych firm, pyszne ciasta, napoje, grill, lody, wata cukrowa, dmuchany zamek, loterie, konkursy, zawody sportowe, spotkanie z maskotkami z bajek, wizyta straży pożarnej i policji, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, malowanie twarzy, paznokci i dłoni oraz stoiska z upominkami. Bawiliśmy się znakomicie!!! Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas.
Zdjęcia: Sylwia Sochacka

Czytaj dalej...

Prasa o nas

W najnowszym numerze Accrington Observer przeczytacie o wizycie szkolnej grupy tanecznej w Oswaldtwistle, która miała miejsce 7 czerwca br. Tego dnia nasi uczniowie wybrali się do sąsiedniej miejscowości na zaproszenie Stanhill Methodist Church, by zaprezentować polskie tańce oraz polską kuchnię. 

Czytaj dalej...

Poznaliśmy wyniki egzaminu gimnazjalnego

Znamy już wyniki egzaminu gimnazjalnego, który nasza młodzież pisała w kwietniu razem z uczniami Gimnazjum Śródziemnomorskiego z Lublina. Gratulujemy im wyników i jesteśmy z nich bardzo dumni, bo podjęli trud nauki do egzaminów kończących polskie gimnazjum, pomimo że na codzień uczą się w angielskich szkołach, a w polskiej tylko w soboty. Duma rozpiera nas tym bardziej, że czworo z nich nigdy nie uczęszczało do szkoły w Polsce, a co za tym idzie, edukację w języku polskim realizowali tylko w naszej szkole. Gratulacje i wyrazy uznania należą się również i nauczycielom, i rodzicom.
Dziękujemy Liceum Śródziemnomorskie im. św. Dominika Guzmana w Lublinie za wieloletnią współpracę.

egzamin gimn 2019

Czytaj dalej...

Wyróżnienie w konkursie Polonijny Nauczyciel Roku

Z wielką radością przekazujemy wiadomość, że dyrektor naszej szkoły, mgr Marta Kiedrowicz, otrzymała wyróżnienie w konkursie POLONIJNY NAUCZYCIEL ROKU. Wręczenie nagród odbyło się podczas rozpoczętego wczoraj VIII Światowego Zjazdu Nauczycieli Polonijnych w Toruniu. Inauguracja zjazdu miała miejsce w toruńskim ratuszu. Wzięli w niej udział nauczyciele szkół polskich i polonijnych z 28 krajów, z pięciu kontynentów. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Dariusz Piontkowski, Minister edukacji Narodowej, Anna Zalewska, europoseł, do niedawna Minister Edukacji Narodowej, Janina Sagatowska Przewodnicząca senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polonią i Polakami za Granicą, Małgorzata Kopiczko, senator reprezentująca Komisję Nauki Edukacji i Sportu, doktor Jarosław Szarek Prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Gospodarzami wydarzenia byli: Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Dariusz Piotr Bonisławski oraz Prezydent Miasta Torunia, Michał Zaleski.
Więcej na: https://www.torun.pl/pl/nauczycielska-polonia-w-toruniu
Zdjęcia: Polonijna Agencja Informacyjna

Czytaj dalej...

Po polsku w Oswaldtwistle

W piątek, 7 czerwca 2019 r., gościliśmy w Oswaldtwistle, gdzie na zaproszenie lokalnej społeczności zaprezentowaliśmy polskie tańce i poczęstowaliśmy zebranych polskim jedzeniem. Przygotowaliśmy prezentację o Polsce oraz książki i broszury o polskich miastach i polskiej historii dla zainteresowanych.

Anglicy mieli też okazję, by kupić rzeczy z tradycyjnymi wzorami m. in. łowickimi i kaszubskimi. Stoisko to cieszyło się dużym powodzeniem, podobnie jak polskie ciasta, pierogi, wędliny, marynowane grzybki i ogórki kiszone.

Czytaj dalej...

Dzień Dziecka

Na Dzień Dziecka w grupie 4-latków oraz w zerówce A i B odbyły się zawody sportowe. Na zakończenie dzieci dostały medale i dyplomy oraz łakocie. Wszyscy się dobrze bawili, nie tylko dzieci. 

A my wszystkim dzieciom składamy najlepsze życzenia uśmiechu i radości na każdy dzień!

Czytaj dalej...

Policja w szkole

25 maja 2019 r. w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli lokalnej policji, którzy opowiedzieli uczniom, jak wygląda praca policjantów.

Dzieci słuchały zaciekawione, oglądały przyniesione przez policjanta przedmioty, a następnie zadawały sporo pytań, np. jak wygląda praca na służbie, ile zarabia policjant, jak długo trzeba się uczyć, żeby zostać policjantem. Uczniowie otrzymali też instrukcję na temat wzywania pomocy oraz informacje o bezpieczeństwie na drodze i podczas zabawy.

Czytaj dalej...

Wymiana międzyszkolna

W niedzielę, 26 maja 2019 r., grupa uczniów naszej szkoły wyruszyła na wymianę międzyszkolną do Lublina, którą od kilku lat organizujemy we współpracy z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskim im. św. Dominika Guzmana w Lublinie. W czasie tygodniowego pobytu młodzież spędzała czas w szkole na lekcjach m.in.: matematyki, chemii, edukacji dla bezpieczeństwa, biologii, wiedzy o kulturze, geografii, języka polskiego i hiszpańskiego. 

Popołudniami uczniowie mieli okazję zwiedzać Lublin i okolice. Odwiedzili Ogród Botaniczny i park wodny Aqua Lublin, uczestniczyli  w spływie kajakowym rzeką Bystrzycą z Osmolic do Prawiednik, podziwiali lubelską starówkę: zobaczyli zamek, ruiny kościoła św. Michała, Wieżę Trynitarską, Bramę Grodzką i Bramę Krakowską oraz kościół oo. Dominikanów.  Udali się także do Państwowego Muzeum na Majdanku, gdzie w latach 1941-1944 istniał niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i jeniecki w Lublinie. Zapoznali się z tragicznymi dziejami tego miejsca, które przedstawił nauczyciel historii z Liceum Śródziemnomorskiego. Ostatni dzień pobytu uczniowie spędzili z goszczącymi ich rodzinami,  nauczycielki zaś wybrały się na wycieczkę do Sandomierza.

Dziękujemy Liceum Śródziemnomorskiemu im. św. Dominika Guzmana w Lublinie za wspaniały tydzień pełen wrażeń.

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo