78. rocznica Bitwy o Anglię

Z okazji 78. rocznicy Bitwy o Anglię nasi uczniowie otrzymali w sobotę, 15 września br., naklejki z biało-czerwoną szachownicą w ramach akcji "Szachownica lotnicza symbolem przyjaźni polsko-brytyjskiej" organizowanej przez Hurricane of Hearts. W ten sposób, jak co roku, uczciliśmy pamięć o polskich pilotach. 

 

Czytaj dalej...

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

1 września 2018 roku w naszej szkole rozpoczął się nowy rok szkolny. Do braci uczniowskiej przyjęliśmy 40 nowych uczniów, którzy zostali pasowani na uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Pana Kleksa w Accrington, otrzymali pamiątkowe dyplomy i tajemnicze piegi od Pana Kleksa. Obecnie w naszej szkole uczyć się będzie prawie 300 uczniów w 16 klasach. Życzymy wszystkim pomyślnego roku szkolnego!

Czytaj dalej...

Zakończenie roku szkolnego 2017-2018

W sobotę, 7 lipca 2018, zakończyliśmy rok szkolny 2017/2018. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, rozpoczynającego uroczystość, wystąpiła szkolna grupa taneczna, która zaprezentowała dwa tańce: poloneza i polkę. Następnie rozdano świadectwa, nagrody i dyplomy dla uczniów, listy gratulacyjne dla rodziców oraz podziękowania dla nauczycieli, asystentów i Rady Rodziców. Dziękujemy wszystkim za kolejny, wspaniały rok i życzymy udanych wakacji!!!

Czytaj dalej...

Festyn Rodzinny

Jak co roku, w ostatnią sobotę roku szkolnego, odbył się szkolny Festyn Rodzinny. Bawiliśmy się znakomicie!!! Razem z nami goście z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie, przebywający na wymianie międzyszkolnej u rodzin naszych uczniów. Były loterie, konkurs wiedzy o Polsce, występy uczniów, stoiska z napojami, ciastami i pysznym jedzeniem przygotowanym przez rodziców i nauczycieli (wśród nich także stoisko Thermomix, które przygotowała dla nas pani Aga Gadek), konkurencje sportowe, wata cukrowa, malowanie twarzy i paznokci, dmuchany zamek, stoiska z upominkami, Slavica Dance z Marta Kiedrowicz instruktor Slavica Dance i Slavica Kids oraz polskie książki i gry dla dzieci.
Do tego wszystkiego piękna pogoda.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!!!
Dziękujemy Polish Village Bakery Ltd za pyszny chleb!
Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród na loterię: Berry.Nails by Jagoda Pozniak, Nibylandia TORTY, Tesco, Open Financial Solutions Ltd, Nicole - hairdresser salon, Kosmetolog Agnieszka Pajak, Stylizacja paznokci Angel.
Foto: Artur Giers

 

Czytaj dalej...

Pożegnanie maturzystów

W czwartek, 28 czerwca br., odbyła się pożegnalna kolacja tegorocznych maturzystów, którzy przez ostatnie dwa lata przygotowywali sie do egzaminów maturalnych A-level z języka polskiego jako obcego. Egzaminy napisali na początku czerwca, a ich wyniki poznamy w sierpniu. 

Czytaj dalej...

Przyjazd uczniów z Lublina

25 czerwca 2018 roku nasi przyjaciele z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie przyjechali z rewizytą na wymianę międzyszkolną do Accrington. Podczas pobytu u rodzin naszych uczniów zwiedzili Accringotn, gdzie spędzili miłe chwile w parku trampolin i w kinie, podziwiali też panoramę okolic ze wzgórza The Coppice. Udali się do Blackburn - odwiedzili katedrę oraz muzeum i galerię sztuki oraz spędzili czas w centrum handlowym. Zobaczyli dawną fabrykę tekstyliów w Oswaldtwistle i wzięli udział w zajęciach Slavica Dance z Martą Kiedrowicz, instruktorem Slavica Dance i Slavica Kids. Kolejnego dnia wybrali się na wycieczkę do Skipton, gdzie zobaczyli zamek i przyzamkowy las oraz kościół Świętej Trójcy. Weszli też na Pendle Hill - czyli popularne wzgórze czarownic i odwiedzili ruiny opactwa w Bolton Abbey. Mieli okazję wziąć udział w szkolnym Festynie Rodzinnym, który odbywa się w naszej szkole zawsze w ostatnią sobotę roku szkolnego. Niedzielę spędzili wraz z rodzinami, u których nocowali. Przed odlotem do Polski zobaczyli jeszcze Manchester.

To był bardzo miły tydzień, pełen wrażeń i niezapomnianych przygód.  

Czytaj dalej...

Dzień Ojca 2018

23 czerwca 2018 obchodzilismy w szkole Dzień Ojca. Uczniowie grup przedszkolnych i klas szkoły podstawowej przygotowywali laurki i upominki. Grupa 4-latków B zaprosiła tatusiów na ten dzień do szkoły. Dzieci recytowały wierszyki i wręczyły prezenty. Była też wspólna zabawa przy muzyce, a na koniec słodki poczęstunek. 

Czytaj dalej...

Slavica Dance w "Pytaniu na śniadanie"

W poniedziałek, 18 czerwca, dyrektor naszej szkoły, Marta Kiedrowicz, wystąpiła jako instruktor Slavica Dance w programie "Pytanie na śniadanie", emitowanym przez TVP2. W programie udział wzięła twórczyni fitnessu na ludowo, Justyna Bolek oraz inni instruktorzy z różnych miast w Polsce.

Była to doskonała promocja polskiej kultury, tym bardziej, że slavicowa ekipa do czerwoności rozgrzała studio Pytania na Śniadanie! Była moc, była energia - zobaczcie sami!!! https://pytanienasniadanie.tvp.pl/37696009/slavica-dance-czyli-fitness-na-ludowo

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo