Wizyta uczniów z Lublina

W dniach 8-15 lipca 2019 r. już po raz czwarty gościliśmy w Accrington grupę uczniów z Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie. Młodzież z Polski przyjechała w ramach wymiany międzyszkolnej, którą z powodzeniem realizujemy od 2015 roku. 
W czasie pobytu uczniowie mieli okazję poznać i zwiedzić okolicę: wspięli się na wzgórze The Coppice, odwiedzili park trampolin w Accrington, zdobyli jeden ze szczytów Yorkshire Dales - Ingleborough, korzystali z atrakcji parku wodnego Sandcastle Waterpark w Blackpool i wybrali się do Blackburn, gdzie spędzili miło czas w kinie, a następnie w galerii handlowej. W sobotnie popołudnie wzięli udział w meczu siatkówki z lokalną, polską drużyną. Podczas tygodniowej wizyty w Accrington udali się także do jednej ze szkół angielskich, gdzie uczestniczyli w ceremonii rozdania nagród i dyplomów oraz mieli możliwość odwiedzić klasy i pracownie szkolne. Byli również obecni na uroczystym zakończeniu roku szkolnego w naszej szkole, w którym wziął udział konsul generalny, pan Leszek Rowicki z Konsulatu RP w Manchesterze.

Jeden dzień tradycyjnie spędzili w całości z goszczącymi ich rodzinami. Część wybrała się na zakupy m. in. do Trafford Centre w Manchesterze, a część do parków rozrywki takich jak: wesołe miasteczko Blackpool Pleasure Beach czy tor kartingowy Teamsport. Jeszcze inni podziwiali zwierzęta w Knowsley Safarii Park i pojechali nad morze do Southport.

Dziękujemy za wspólnie spędzony tydzień. To była wielka przyjemność, gościć młodzież z Lublina w Accrington. 

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo