Poznaliśmy wyniki egzaminu gimnazjalnego

Znamy już wyniki egzaminu gimnazjalnego, który nasza młodzież pisała w kwietniu razem z uczniami Gimnazjum Śródziemnomorskiego z Lublina. Gratulujemy im wyników i jesteśmy z nich bardzo dumni, bo podjęli trud nauki do egzaminów kończących polskie gimnazjum, pomimo że na codzień uczą się w angielskich szkołach, a w polskiej tylko w soboty. Duma rozpiera nas tym bardziej, że czworo z nich nigdy nie uczęszczało do szkoły w Polsce, a co za tym idzie, edukację w języku polskim realizowali tylko w naszej szkole. Gratulacje i wyrazy uznania należą się również i nauczycielom, i rodzicom.
Dziękujemy Liceum Śródziemnomorskie im. św. Dominika Guzmana w Lublinie za wieloletnią współpracę.

egzamin gimn 2019

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo