Najlepsi w II semestrze

 W sobot─Ö, 4 maja 2019, nagrodzili┼Ťmy uczni├│w, kt├│rzy otrzymali najlepsze oceny z semestralnych sprawdzian├│w wiedzy z II semestru. Brawo! 

Czytelnia Rodzic├│w

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcze┼Ťniej tam w┼éo┼╝y┼ée┼Ť
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykaj─ů r├│┼╝ne kryzysy rozwojowe. Pierwszy okre┼Ťlany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo cz─Östo maj─ů poczucie, ┼╝e kto┼Ť podmieni┼é ich s┼éodkiego bobaska na dziecko wrzeszcz─ůce, k┼é├│c─ůce si─Ö i m├│wi─ůce wci─ů┼╝ "nie". Ostatnim kryzysem zwi─ůzanym z dzieci┼ästwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szko┼éy w rzeczywisto┼Ťci polonijnej
    Czym jest szko┼éa? W wi─Ökszo┼Ťci nie kojarzy si─Ö nam ona zbyt dobrze. Jest jakim┼Ť molochem, gdzie ka┼╝dy walczy o swoje (cho─ç cz─Östo uczy wsp├│┼épracy). Nie mam zamiaru szko┼éy ocenia─ç. Ani na plus ani na minus. Wyb├│r ka┼╝dego rodzica. ALE U dzieci dwuj─Özycznych za granic─ů sytuacja ma si─Ö inaczej. Plac├│wka polonijna…
  • Jak zach─Öci─ç dzieci do m├│wienia po polsku
    Rodzice m├│wi─ů do nich po polsku, one odpowiadaj─ů w j─Özyku angielskim. Doskonale rozumiej─ů, co si─Ö do nich m├│wi, jednak nie chce im si─Ö odpowiada─ç w tym samym j─Özyku. Najbli┼╝sze kole┼╝anki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykaj─ůc si─Ö, mi─Ödzy sob─ů i tak rozmawiaj─ů po angielsku. Trudno si─Ö dziwi─ç -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo