Zimowisko Karpacz 2019

W dniach 17-25 lutego 2019 grupa naszych uczniów wraz z opiekunami przebywała na zimowisku w Karpaczu zorganizowanym przez Biuro Podróży Gramydladzieci.com. Dzieci miały okazję doskonalić na stoku swoje umiejętności narciarskie, a Ci którzy byli na nartach po raz pierwszy, pilnie się uczyli pod czujnym okiem instruktorów. Inną atrakcją były zajęcia taneczne z Maciejem Florkiem, znanym jako Gleba z programu You Can Dance oraz zajęcia Slavica Dance z Martą Kiedrowicz, czyli fitness z elementami polskich tańców ludowych. 

Uczestnicy mieli też okazję pozwiedzać okolicę i dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy. Odwiedziliśmy kościół Wang w Karpaczu oraz hutę szkła w Szklarskiej Porębie, gdzie usłyszeliśmy wiele ciekawych legend o szklarzach i zobaczyliśmy jak powstają pięne szklane figurki.  Niezapomnianą przygodą były dla dzieci baseny: Termy Cieplice w Jeleniej Górze oraz basen Tropikana w Hotelu Gołębiewski w Karpaczu oraz możliwość udziału w warsztatach grawerowania na szkle. Uroczyste zakończenie zimowiska odbyło się w Hotelu Gołębiewski. Rozpoczęliśmy je pokazem tańca z Maćkiem Florkiem i Martą Kiedrowicz instruktorem Slavica Dance i Slavica Kids. Dzieci zaprezentowały to, czego nauczyły się w czasie warsztatów tanecznych. Podczas uroczystego zakończenia zimowiska wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody, a opiekunowie dzieci i kierownicy grup podziękowania za ich wspaniałą pracę, dzięki której zimowy wypoczynek dzieci był bezpieczny i pełen wrażeń oraz niezapomnianych chwil. W drodze powrotnej do domu udało nam sie zobaczyć piękną Pragę, gdzie organizator przygotował dla nas rejs statkiem po Wełtawie, spacer po mieście oraz możliwość podziwiania stolicy Czech z 24 piętra Hotelu Corinthia. 

Kolejne zimowisko dopiero za rok, ale juz rozpoczęły sie zapisy. Przyjmuje je dyrektor szkoły pod numerem 07842841679. 

 

Więcej w tej kategorii: « Walentynki w szkole Pączki w szkole »

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo