Festyn Rodzinny

Jak co roku, w ostatnią sobotę roku szkolnego, odbył się szkolny Festyn Rodzinny. Bawiliśmy się znakomicie!!! Razem z nami goście z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie, przebywający na wymianie międzyszkolnej u rodzin naszych uczniów. Były loterie, konkurs wiedzy o Polsce, występy uczniów, stoiska z napojami, ciastami i pysznym jedzeniem przygotowanym przez rodziców i nauczycieli (wśród nich także stoisko Thermomix, które przygotowała dla nas pani Aga Gadek), konkurencje sportowe, wata cukrowa, malowanie twarzy i paznokci, dmuchany zamek, stoiska z upominkami, Slavica Dance z Marta Kiedrowicz instruktor Slavica Dance i Slavica Kids oraz polskie książki i gry dla dzieci.
Do tego wszystkiego piękna pogoda.
Dziękujemy wszystkim za przybycie!!!
Dziękujemy Polish Village Bakery Ltd za pyszny chleb!
Dziękujemy sponsorom za ufundowanie nagród na loterię: Berry.Nails by Jagoda Pozniak, Nibylandia TORTY, Tesco, Open Financial Solutions Ltd, Nicole - hairdresser salon, Kosmetolog Agnieszka Pajak, Stylizacja paznokci Angel.
Foto: Artur Giers

 

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo