Przyjazd uczniów z Lublina

25 czerwca 2018 roku nasi przyjaciele z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego im. św. Dominika Guzmana w Lublinie przyjechali z rewizytą na wymianę międzyszkolną do Accrington. Podczas pobytu u rodzin naszych uczniów zwiedzili Accringotn, gdzie spędzili miłe chwile w parku trampolin i w kinie, podziwiali też panoramę okolic ze wzgórza The Coppice. Udali się do Blackburn - odwiedzili katedrę oraz muzeum i galerię sztuki oraz spędzili czas w centrum handlowym. Zobaczyli dawną fabrykę tekstyliów w Oswaldtwistle i wzięli udział w zajęciach Slavica Dance z Martą Kiedrowicz, instruktorem Slavica Dance i Slavica Kids. Kolejnego dnia wybrali się na wycieczkę do Skipton, gdzie zobaczyli zamek i przyzamkowy las oraz kościół Świętej Trójcy. Weszli też na Pendle Hill - czyli popularne wzgórze czarownic i odwiedzili ruiny opactwa w Bolton Abbey. Mieli okazję wziąć udział w szkolnym Festynie Rodzinnym, który odbywa się w naszej szkole zawsze w ostatnią sobotę roku szkolnego. Niedzielę spędzili wraz z rodzinami, u których nocowali. Przed odlotem do Polski zobaczyli jeszcze Manchester.

To był bardzo miły tydzień, pełen wrażeń i niezapomnianych przygód.  

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo