Wyjazd do Lublina

W dniach 27 maja - 1 czerwca 2018 uczennice naszej szkoły przebywały na wymianie międzyszkolnej w Lublinie. Podczas pobytu w Polsce uczęszczały na zajęcia w Gimanzjum i Liceum Śródziemnomorskim w Lublinie. Były lekcje w klasach gospodarzy, były warsztaty muzyczne oraz zajęcia z lekcje polskiego i spotkanie z twórczością Jana Kochanowskiego oraz lekcja polskiego w terenie - śladami Jana Kochanowskiego po Lublinie. Młodzież miała okazję zwiedzić Lublin i zapoznać się z jego historią i problematyką holocaustu. Gospodarze przygotowali też różne atrakcje, wśró nich: wyjście na basen i pełen wrażeń, fantastyczny spływ kajakowy na rzece Wieprz. Czwartkowe Święto Bożego Ciała uczennice spędziły dzień z rodzinami, u których się zatrzymały. Opiekunowie zaś wybrali się na wycieczkę do Kazimierza Dolnego. W drodze powtonej gimnazjalistki zwiedziły Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie oraz warszawską starówkę.

    

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo