Ochrona danych osobowych - nowe przepisy od 25 maja 2018

25 maja 2018 roku wchodzą w życie nowe przepisy prawne dotyczące ochrony danych osobowych. Z tego powodu jesteśmy zobligowani do przedstawienia Państwu informacji, jak przechowujemy dane Waszych dzieci i Wasze oraz do czego ich używamy. Wszystkie dane, którymi dysponujemy są przechowywane przez nas z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Prosimy Rodziców o wypełnienie formularza dostępnego u nauczycieli i zwrócenie go przed 25 maja 2018. Co znajdą Państwo w formularzu? Poniżej wyjaśniamy

Co to jest oświadczenie o prywatności?
Oświadczenie o ochronie prywatności wyjaśnia, jakie informacje posiadamy o Tobie, dlaczego je przechowujemy, w jaki sposób je chronimy i jak możesz usunąć swoje dane z naszych rejestrów, jeśli sobie tego życzysz. W Polskiej Sobotniej Szkole im. Pana Kleksa w Accrington poważnie traktujemy Twoją prywatność i wykorzystujemy dane osobowe jedynie po to, by zarejestrować dziecko do szkoły i spełniać obowiązki związane z nauką i bezpieczeństwem dziecka. 

Jakie informacje o Tobie posiadamy i dlaczego?
Informacje, które posiadamy o Tobie mogą zawierać dane, które nam podajesz, wypełniając formularze. Te informacje są nam potrzebne, by zarejestrować dziecko do szkoły, by zapewnić mu właściwą opiekę i bezpieczne warunki oraz by kontaktować się z rodzicami w sprawach dotyczących szkoły. Zasadniczo kontaktujemy się za pomocą sms lub pocztą elektroniczną, na co wyraziłeś zgodę.

Komu udostępniamy Twoje dane osobowe?
Możemy udostępniać dane osobowe kadrze pedagogicznej Polskiej Szkoły Sobotniej im. Pana Kleksa w Accrington oraz organizacjom partnerskim np. szkołom, organizatorom wycieczek, firmom produkującym dla nas materiały reklamowe. 

Jak długo przechowujemy Twoje dane?
Przechowujemy informacje tak długo, jak ich potrzebujemy do celów, dla których zostały zebrane. Długośc przechowywania danych  będzie się różnić w zależności od rodzaju informacji. 

Jakie są nasze obowiązki i twoje prawa?
Zawsze zachowujemy wyjątkową ostrożność przechowując i przetwarzając informacje, które posiadamy o naszych uczniach i rodzicach oraz o personelu szkoły. Masz jednak prawo poprosić nas, abyśmy nie używali Twoich danych osobowych - w takim przypadku skontaktuj się z dyrektorem szkoły pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Masz również prawo zobaczyć kopie informacji o Tobie. Aby uzyskać szczegółowe informacje, jak to zrobić, napisz do dyrektora szkoły. Możesz skontaktować się z nim, pisząc na adres e-mail powyżej.

Na koniec zapewniamy, że w żadnych okolicznościach nie będziemy sprzedawać ani udostępniać danych osobowych żadnej komercyjnej stronie trzeciej.

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo