Polish Heritage Day 2018

W niedzielę 6 maja obchodziliśmy Dzień Polskiego Dziedzictwa - Polish Heritage Day. Była to doskonała okazja do celebrowania przez nas świąt majowych, a także do zaprezentowania polskiej kultury, tradycji i języka zaproszonym gościom. Były tradycyjne tańce w wykonaniu szkolnego grupy tanecznej, wspólne tańczenie poloneza, była Slavica Dance czyli fitness na ludowo, były też występy uczniów w ramach konkursu MÓJ TALENT i występy laureatów szkolnego konkursu recytatorskiego. Dla wszystkich chętnych zorganizowano też konkursy wiedzy o Polsce. 

Wśród atrakcji dla dzieci znalazło się malowanie twarzy i paznokci na biało-czerwono, kolorowanki i wycinanki inspirowane polską sztuką ludową oraz malowanie ciała henną. Wszyscy, którzy przybyli na festyn mogli podziwiać wystawy prac naszych uczniów: polskie symbole narodowe, tradycyjne polskie stroje ludowe, 100 lat odzyskania niepodległości, znani Polacy, ciekawostki z historii Polski. 

Nasz festyn uświetniły lokalne firmy, które oferowały swoje wyroby do degustacji i do sprzedaży. Byli wśród nich: Restauracja RETRO food & drink z Accrington, Polish Village Bakery Ltd z Manchesteru, Polskie Smaki z Nelson, Kawiarnia Eat & Play z Burnley, Polskie Smaki z Preston, Skarby Polskiej Ziemi UK, Wędliny Tradycyjne, Ruby - Szkola jezykowa. z Haslingden, YourStyle_UK z Blackburn, Flowerations z Blackburn, Aga Gadek, przedstawicielka Thermomixa, Stylizacja paznokci Angel, Miszel Kurek - SLIME and entertainment for children z Burnley, gadżety z motywami polskiej sztuki ludowej oraz gadżety zaprojektowane przez Panią Monikę Howarth, wata cukrowa, której sponsorem jest Open Financial Solutions Ltd z Accrington oraz smakołyki przygotowane przez rodziców i przyjaciół, m. in. pierogi.

Dzięki sponsorom loterii mogliśmy obdarować uczestników Polish Heritage Day wspaniałymi nagrodami. Do wygrania były m.in.: vouchery do parku trampolin i do kina od pani Doroty Przybył z Open Financial Solutions Ltd, pięknie ręcznie robione wyroby pani Anety z YourStyle_UK, vouchery na naukę języka angielskiego od pani Małgorzaty ze szkoły językowej Ruby, vouchery do restauracji Polskie Smaki z Nelson, gadżety od pani Agi Gadek, przedstawicielki Thermomixa, vouchery na paznokcie od Berry.Nails by Jagoda Pozniak, voucher na tort od Nibylandia TORTY, voucher na usługi w Nicole - hairdresser salon, paczki od polskiego sklepu M&M z Accrington, vouchery i kosmetyki od Kosmetolog Agnieszka Pajak, voucher na bukiet od Flowerations.

Dziękujemy Wam kochani za uświetnienie naszego festynu!!!

Partnerem Polish Heritage Day był Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Manchester

To był cudowny dzień. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE!!!

  

Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z Polish Heritage Day. Relację przygotowali nasi uczniowie z "Trucizna Studio"

Media

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo