Dzień Ziemi 2018

Miniona sobota, 21 kwietnia 2018, upłynęła pod hasłem "DZIEŃ ZIEMI". To był naprawdę miły dzień, który w naszej szkole obchodziliśmy po raz pierwszy na prośbę samorządu szkolnego. W wielu klasach powstały wspaniałe plakaty z hasłami nawołującymi do dbania o naszą planetę. 

Dzięki sprzyjającej pogodzie odbyło się też wielkie sprzątanie - dzięki przedszkolakom nasze szkolne boisko jest piękne i czyste. Z okazji Dnia Ziemi w klasie 6 odbył się pokaz mody ekologicznej - każdy uczeń sam zaprojektował i wykonał swoje ubrania. Natomiast w klasie 7 z odpadów powstało drzewo.  Podsumowaniem obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole było spotkanie wszystkich uczniów. Dzieci obejrzały przygotowaną prezentację i zaprezentowały swoje klasowe prace dotyczące Dnia Ziemi. 

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo