Konkurs wielkanocny

W tym roku nasza szkoła ogłosiła konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. W konkursie udział wziąć mogli uczniowie wszystkich grup przedszkolnych oraz klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Na konkurs wpłynęły 52 prace. Komisja miała bardzo trudne zadanie, bo prace były naprawdę piękne. Najwyżej oceniono te, które dzieci wykonały samodzielnie lub przy niewielkiej pomocy rodziców oraz te, w które włożyły najwięcej własnej pracy, np. kolorują, malując farbami lub wyklejając. W każdej klasie przyznano nagrodę główną dla autora najpiękniejszej kartki oraz wyróżnienia. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych pomysłów. Zapraszamy do obejrzenia galerii nagrodzonych prac i ich autorów.

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo