Szkolne eliminacje do konkursu ortograficznego

17 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje do IV edycji Konkursu Ortograficznego o Złote Pióro Konsula Generalnego RP w Manchesterze. Konkurs organizuje Polska Szkoła Ojczysta z Manchesteru. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikują się dwie osoby, które popełnią najmniej błędów w swoich grupach wiekowych. Etap międzyszkolny odbędzie się 28 kwietnia w Manchesterze. Wyniki szkolnych eliminacji poznamy już w najbliższą sobotę.

Mistrzowie ortografii klas 3-7 i gimnazjum:

DSC 0124

Wojtek - klasa 3 

DSC 0110 

Marcysia - klasa 4A

DSC 0106

Olivier - klasa 4B 

DSC 0102

Amelia - klasa 5 

 DSC 0126

Tosia - klasa 6

 DSC 0095

Ania - klasa 7

 DSC 0112

Milena - klasa 2 gimn

 DSC 0119

Julia - klasa AS

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo