Finał Szlachetnej paczki

W tym roku nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w pomoc w ramach akcji SZLACHETNA PACZKA. Koordynatorem akcji była jedna z naszych nauczycielek, pani Iwona Nowak, która po przesłaniu paczek do wybranej rodziny, otrzymała taką odpowiedź od wolontariusza Szlachetnej Paczki opiekującego sie rodziną: 


Rodzina bardzo ucieszyła się z otrzymanych paczek. Dzieci z wielkim entuzjazmem otwierały kolejne prezenty. Szczególnie ucieszyły się z otrzymanych zabawek, od razu je rozpakowały i zaczęły się bawić. Najstarszej z dziewczyn bardzo spodobały się podarowane ubrania. Najmłodszy z synów choć taki mały bardzo cieszył się z pchacza, na którym go posadziłyśmy. Dzieci przeglądały kartony i każdą znalezioną rzecz przekazywały mamie z wielką radością. Pani Patrycja była bardzo wdzięczna za otrzymaną żywność oraz artykuły dziecięce. Była wzruszona i pełna podziwu, że paczki przybyły z tak daleka. Co chce przekazać wolontariusz? Chciałabym bardzo serdecznie podziękować za okazaną pomoc oraz wybór właśnie tej rodziny. Ten szlachetny gest pomoże rodzinie spojrzeć z wiarą w przyszłość. Podczas wręczania paczek byłam bardzo szczęśliwa oraz wzruszona. Radość dzieci i wzruszenie mamy wywołała we mnie dużo pozytywnych emocji. Pragnę życzyć zdrowych, radosnych, szczęśliwych świąt spędzonych w gronie rodzinnym oraz miłej atmosferze. Co chce powiedzieć od siebie Rodzina? Pragnę bardzo serdecznie podziękować za okazaną pomoc oraz wsparcie. Myślę, że wszyscy którzy przyczynili się do przygotowania paczki mają serca przepełnione dobrocią. Wierzę, iż dobro które okazaliście wróci do was ze zdwojoną siłą.
Dziękujemy!
Zespół SZLACHETNEJ PACZKI

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo