Dofinansowanie od Wspólnoty Polskiej

Z wielką przyjemnością informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy dofinansowanie od Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, które przyznało nam kwotę 2406,88 funtów na pokrycie kosztów wynajmu pomieszczeń. Pieniądze pochodzą ze środków Kancelarii Senatu RP. Po raz kolejny przyznano także środki na okolicznościowe nagrody w kwocie 80 funtów dla nauczycieli w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie na zlecenie Kancelarii Senatu RP „Programu wsparcia nauczycieli polonijnych”. W ten sposób "Wspólnota Polska" pragnie wyrazić głębokie uznanie dla wartościowej, pełnej zaangażowania i poświęceń pracy nauczycieli szkół polskich.

godlo z podpisem           logo bez oka z napisem

Więcej w tej kategorii: « Mikołajki Ludowo na nowo »

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo