Film uczniów na 10-lecie szkoły

Z okazji 10-lecia naszej szkoły powstał film pt. "Nowy czyli sobota po naszemu”. To kolejna produkcja Trucizna Studio i Polskiej Szkoły Sobotniej im. Pana Kleksa w Accrington w reżyserii Adriana Trutkowskiego (klasa maturalna). Film powstał aby uczcić 10 lat działania Polskiej Szkoły Sobotniej w Accrington a swoją oficjalną premierę miał 14 października 2017 r na gali poświęconej jubileuszowi. W filmie wystąpili: 

Uczniowie: Maksymilian Diakiewicz (klasa 2 gimnazjum), Victoria Grabowska (klasa 2), Zuzanna Korta (klasa 2 gimnazum), Jakub Trutkowski (klasa 7), Patrycja Wójcik (klasa 2 gimnazjum)

Nauczyciele: Marta Kiedrowicz, Anna Szymańska

Rodzice: Lidia Dryka

Gościnnie: dawny uczeń, Adrian Frużyński

Piosenki zaśpiewali: Julia Konopka (klasa maturalna) i Kamil Trutkowski (klasa maturalna), Nicole Zgrzebniak (klasa 5)

Media

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo