Uroczystość 10-lecia szkoły

W sobotę, 14 października, odbyła się uroczystość 10-lecia naszej szkoły, podczas której nastąpiło nadanie szkole sztandaru. Obejrzeliśmy też zachwycający występ grupy tanecznej, która zaprezentowała polskie tańce narodowe i ludowe. Swoją premierę miał film "Nowy: czyli sobota po naszemu", wyreżyserowany i zagrany przez uczniów naszej szkoły; którego singiel promujący został zaprezentowany już na początku października, a w minioną sobotę po raz pierwszy zaśpiewany przez naszych uczniów na żywo. Zebrani mogli również podziwiać prace uczniów przygotowane na konkurs z okazji 10-lecia szkoły. Autorzy wszystkich prac otrzymali dyplomy i nagrody, a także specjalne nagrody od Konsulatu Generalnego w Manchester.

W uroczystości udział wzięli: burmistrz miasta, Peter Britcliffe wraz z córką Sarą, Konsul Generalny, pan Leszek Rowicki z żoną Joanną, przedstawiciele kilku polskich szkół z naszego regionu, zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele i asystenci.

Ta wspaniała, piękna, wzruszająca i niezapomniana uroczystość na długo pozostanie w naszej pamięci. Dziękujemy przybyłym za życzenia, podarunki i słowa uznania.

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo