Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

W minioną sobotę zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Był to już 10 rok funkcjonowania naszej szkoły. Uczniowie otrzymali świadectwa, a nagrodzeni także dyplomy i nagrody książkowe. W uroczystości udział wzięła pani wicekonsul, Karolina Kowalczyk, która nagrodziła dwoje najlepszych uczniów szkoły oraz tych, którzy zwyciężyli w międzyszkolnym konkursie ortograficznym w Manchesterze.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych otrzymali polskie świadectwa ukończenia Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie, gdzie realizują program nauczania na odległość. Jesteśmy z nich bardzo dumni!!! Gratulujemy i cieszymy się z ich sukcesów!!!

Tego dnia odbył się również wakacyjny kiermasz książek i gadżetów z logo szkoły oraz kiermasz produktów z motywami ludowymi od firmy Folkstar. Dochód z ich spredaży zasili konto naszej szkoły. 

Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!!!

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo