Festyn rodzinny 2017

W ostatnią sobotę roku szkolnego odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Na uczniów i rodziców czekało mnóstwo atrakcji: występy uczniów, stoiska lokalnych firm, pyszne ciasta, grochówka, hamburgery i hot-dogi, lody, dmuchany zamek, loterie, konkursy, zawody sportowe, spotkanie z Panem Kleksem i maskotkami z bajek, wizyta straży pożarnej, zajęcia artystyczne dla najmłodszych, Slavica Dance z Justyną Bolek i wiele innych. Pogoda dopisała, a razem z nami na festynie bawili się uczniowie i nauczyciele z Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego, którzy przebywali w Accrington na wymianie międzyszkolnej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Dzięki Wam udało się zebrać 1300 funtów, które przeznaczymy na zakup nagród na zakończenie roku szkolnego. 

W czasie trwania festynu wszyscy chętni mogli zrobić sobie wesołe zdjęcia w fotobudce przygotowanej przez fotografa, Artura Giersa. Zdjęcia robił nasz uczeń, Adrian Trutkowski.

Podczas festynu zbieraliśmy też pieniądze na pomoc dla Juliana Malankowskiego. Rodzice uczniów naszej szkoły wypożyczyli od swego pracodawcy, firmy Irish Country Gold z Blackburn, maszynę do robienia zimnych napojów. Dochód z ich sprzedaży, 141,78 funtów, przeznaczyliśmy dla Juliana. Dodatkowo podczas Festynu odbyła się licytacja, z której pieniądze zostały przeznaczone na pomoc Julianowi. Licytowaliśmy bon na 30-minutową sesję zdjęciową ufundowany przez panią Kornelię Różycką-Konat z Cornell Photography (https://www.facebook.com/CornellPhotography/). Udało się go sprzedać za 60 funtów. Dziękujemy w imieniu rodziców Juliana!!!

 

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo