Przyjazd uczniów z Lublina

25 czerwca 2017 z wizytą do Accrington przyjechali uczniowie Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego z Lublina wraz z opiekunami. Przyjazd odbył się w ramach kolejnej wymiany międzyszkolnej. Młodzież zamieszkała na tydzień u rodzin naszych uczniów i spędziła czas zwiedzając okolicę. Przez tydzień pobytu w Accrington lubelscy uczniowie odbyli podróż do Walii, gdzie zwiedzili zamek w Conwy i najmniejszy domek w Wielkiej Brytanii, a także spędzili popołudnie w nadmorskiej miejscowości Llandudno, gdzie czekały na nich piękne widoki, które mogli podziwiać podczas jazdy kolejką linową na szczyt Great Orme. Zwiedzili również Liverpool, gdzie oprócz rejsu rzeką Mersey mieli okazję zobaczyć miasto podczas wycieczki miejscowym autobusem turystycznym. Odwiedzili też katedrę, której wieża zapewnia niezapomniane widoki i pięknie prezentuje panoramę Liverpoolu i okolic. Oprócz zwiedzania młodzież miała też możliwość, by spędzić czas na innych "przyjemnościach" np. wariactwo w parku trampolinowym w Accrington czy podbój centrum handlowego w Blackburn. Spędzili również dzień w Blackpool, w największym w Wielkiej Brytanii krytym basenie z wieloma zjeżdżalniami i atrakcjami, a także udali się na wędrówkę na wzgórze Pendle Hill, które udało się zdobyć mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Niewątpliwie atrakcją pobytu był też dzień spędzony z rówieśnikami w angielskich szkołach. Dzięki temu mieli okazję poznać szkoły, do których na co dzień chodzą ich koledzy i koleżanki z Polskiej Szkoły w Accrington. Goście z Lublina odwiedzili także naszą Polską Szkołę. W sobotę, 1 lipca, wzięli udział w odbywających się, ostatnich w tym roku szkolnym, zajęciach, podczas których mieli okazję poznać Slavica Dance, podczas realizacji projektu "Ludodo na nowo". Wzięli też udział w Szkolnym Festynie Rodzinnym.

Tydzień pobytu naszych gości minął bardzo szybko. Rozstania bywają trudne - tak było i tym razem. Polały się łzy i smutek ogarnął wszystkich, nawet rodziców żegnających dzieci z Lublina na lotnisku. Wśród młodzieży zawiązały się kolejne przyjaźnie, które na pewno przetrwają przez długi czas. Na szczęście niedługo znowu się zobaczymy!!!

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo