Legitymacje dla naszych uczni贸w

Dzi艣, tj. 10 czerwca 2017,  uczniowie i nauczyciele otrzymali gotowe legitymacje, wystawione przez Konsula RP w Manchesterze. S膮 one wa偶ne wraz z dokumentem stwierdzaj膮cym to偶samo艣膰 i wiek ucznia (np. dow贸d osobisty, paszport)

Przypomnijmy, 21 kwietnia 2017 r. wesz艂o w 偶ycie Rozporz膮dzenie Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie wydawania legitymacji uczniom szk贸艂 spo艂ecznych, prowadzonych przez polonijne organizacje o艣wiatowe, stowarzyszenia rodzic贸w i polskie parafie, zarejestrowanych w bazie O艣rodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granic膮 oraz uczniom sekcji polskich organizowanych w szko艂ach mi臋dzynarodowych i uczniom szk贸艂 funkcjonuj膮cych w systemach o艣wiaty innych pa艅stw w okresie pobierania nauki j臋zyka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej lub innych przedmiot贸w nauczanych w j臋zyku polskim. Legitymacje b臋d膮 uprawnia膰 do ulg na przejazdy 艣rodkami komunikacji publicznej oraz do ulg w przypadku wej艣cia do muze贸w i na teren park贸w narodowych w Polsce. Uprawnienia dotycz膮ce ulg na przejazdy zosta艂y przyznane r贸wnie偶 nauczycielom ucz膮cym w tych szko艂ach.

Czytelnia Rodzic贸w

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcze艣niej tam w艂o偶y艂e艣
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykaj膮 r贸偶ne kryzysy rozwojowe. Pierwszy okre艣lany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo cz臋sto maj膮 poczucie, 偶e kto艣 podmieni艂 ich s艂odkiego bobaska na dziecko wrzeszcz膮ce, k艂贸c膮ce si臋 i m贸wi膮ce wci膮偶 "nie". Ostatnim kryzysem zwi膮zanym z dzieci艅stwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szko艂y w rzeczywisto艣ci polonijnej
    Czym jest szko艂a? W wi臋kszo艣ci nie kojarzy si臋 nam ona zbyt dobrze. Jest jakim艣 molochem, gdzie ka偶dy walczy o swoje (cho膰 cz臋sto uczy wsp贸艂pracy). Nie mam zamiaru szko艂y ocenia膰. Ani na plus ani na minus. Wyb贸r ka偶dego rodzica. ALE U dzieci dwuj臋zycznych za granic膮 sytuacja ma si臋 inaczej. Plac贸wka polonijna…
  • Jak zach臋ci膰 dzieci do m贸wienia po polsku
    Rodzice m贸wi膮 do nich po polsku, one odpowiadaj膮 w j臋zyku angielskim. Doskonale rozumiej膮, co si臋 do nich m贸wi, jednak nie chce im si臋 odpowiada膰 w tym samym j臋zyku. Najbli偶sze kole偶anki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykaj膮c si臋, mi臋dzy sob膮 i tak rozmawiaj膮 po angielsku. Trudno si臋 dziwi膰 -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo