Projekt "Ludowo na nowo"

Polska Szkoła Sobotnia w Accrington rozpoczęła realizację projektu pod nazwą LUDOWO NA NOWO, którego celem jest popularyzacja polskiej kultury ludowej wśród uczniów polskich szkół sobotnich w Wielkiej Brytanii. Dyrektor szkoły, Marta Kiedrowicz, zaprosiła do wzięcia udziału w projekcie 5 szkół działających się na terenie północnej Anglii. Uczniowie tych placówek wezmą udział w zajęciach edukacyjnych i artystycznych oraz warsztatach tańca ludowego i zajęciach SLAVICA KIDS, które poprowadzi instruktor i choreograf, Justyna Bolek, twórczyni programu SLAVICA DANCE bedącego połączeniem nowoczesnych form fitness z krokami polskich tańców ludowych. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Pierwsze zajęcia odbyły się 20 maja w Preston. Kolejne już 17 czerwca w Lancaster, a następnie 1 lipca w Accrington. Po wakacjach Justyna Bolek poprowadzi warsztaty w szkołach w Hull, Manchester i Liverpool.

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo