Mój Talent 2017

W niedzielę, 7 maja 2017, w ramach obchodów Polish Heritage Day, odbył się konkurs "Mój Talent". Już po raz drugi nasza szkoła organizowała talentshow dla dzieci, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności. Do konkursu zgłoszono 9 występów, ale dwoje wykonawców niestety nie dotarło. Widzowie mogli podziwiać grę na skrzypcach, sztuczki iluzjonistyczne, recytację, śpiew i taniec. Zwycięzców wyłoniła publiczność, która głosowała na swoich faworytów.

Najwięcej głosów zebrała uczennica klasy 4, Nicole, która zaśpiewała piosenkę Zary Larsson pt. "Symphony". Otrzymała ona dyplom i bon na zakupy ufundowany przez naszą szkołę. Na drugim miejscu znalazła się grupa taneczna, w której zaprezentowały się Laura, Tosia, Marcysia i Julia. Otrzymały słodką nagrodę pocieszenia. Wszyscy uczestnikom wręczono dyplomy i upominki w podziękowaniu za udział w konkursie.

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo