Polish Heritage Day

W niedzielę, 7 maja, świętowaliśmy Polish Heritage Day. Były tradycyjne polskie tańce w wykonaniu uczennic naszej szkoły oraz wspólny taniec z publicznością. Każdy mógł spróbować polskich ciast z piekarni Polish Village Bakery, wędlin ze sklepu "Kraków" w Blackburn, bigosu przygotowanego przez rodziców, słodyczy ufundowanych przez członka Rady Rodziców, słodyczy i soków przekazanych nam przez agencję Hyndburn Homes. Było też malowanie twarzy w biało-czerwonych kolorach, stoisko z gadżetami sklepu "Folkstar", zadania dla dzieci związane z Polską, konkursy wiedzy o Polsce oraz wystawa o Polsce i publikacje promujące nasz kraj.

Podzwialiśmy występy uczestników konkursu "Mój Talent", a naszym gościem specjalnym była pani Justyna Bolek, autorka projektu "Slavica Dance", czyli fitnessu na ludowo, promującego naszą kulturę i tradycje. Slavica po raz kolejny skradła serca dzieci, młodzieży i dorosłych. W roli konferansjerów znakomicie spisali się uczniowie najstarszej klasy: Adrian Trutkowski i Kamil Trutkowski, a w roli fotografa ich klasowa koleżanka, Julia Konopka.
Dziękujemy wszystkim za przybycie, a osobom, które pomogły zorganizować ten dzień składamy stokrotne podziękowanie.

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo