Dofinansowanie dla szkoły od Stowarzyszenia "Wspólnota Polska"

Polska Szkoła w Accrington po raz kolejny otrzymała dofinansowanie od Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". We wrześniu 2016 roku dyrektor szkoły, Marta Kiedrowicz, złożyła wniosek o dofinansowanie działalności do Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" z siedzibą w Warszawie, które na zlecenie Kancelarii Senatu RP realizowało projekt „Wsparcie działalności polskich szkół uzupełniających w Wielkiej Brytanii w 2016 r.” Wsparcie wyniosło 5420 funtów i pozowoliło pokryć prawie w całości koszty wynajmu sal lekcyjnych w I semestrze roku 2016/2017, które wyniosły 5900. DZIĘKUJEMY!!!

"Wspólnota Polska" przyznała także okolicznościowe nagrody dla nauczycieli w wysokości 120 funtów. W liście informjącym o przyznaniu nagród czytamy: "W ten skromny sposób chcielibyśmy wyrazić nasze głębokie uznanie dla tak wartościowej, pełnej zaangażowania i poświęceń pracy nauczycieli szkół polskich. Oczywiście uznanie należy się wszystkim osobom, dzięki którym działają poszczególne szkoły polskie w Wielkiej Brytanii, ale niestety projekt nakłada na nas pewne ograniczenia."

logo bez oka z napisem         godlo z podpisem    

Czytelnia Rodziców

  • Dziecko jest jak walizka - znajdziesz w niej tylko to, co wcześniej tam włożyłeś
    W procesie wychowania dziecka rodzice napotykają różne kryzysy rozwojowe. Pierwszy określany mianem buntu dwulatka jest trudny, bo niespodziewany. Rodzice bardzo często mają poczucie, że ktoś podmienił ich słodkiego bobaska na dziecko wrzeszczące, kłócące się i mówiące wciąż "nie". Ostatnim kryzysem związanym z dzieciństwem jest z kolei okres dojrzewania. Te dwa…
  • Rola szkoły w rzeczywistości polonijnej
    Czym jest szkoła? W większości nie kojarzy się nam ona zbyt dobrze. Jest jakimś molochem, gdzie każdy walczy o swoje (choć często uczy współpracy). Nie mam zamiaru szkoły oceniać. Ani na plus ani na minus. Wybór każdego rodzica. ALE U dzieci dwujęzycznych za granicą sytuacja ma się inaczej. Placówka polonijna…
  • Jak zachęcić dzieci do mówienia po polsku
    Rodzice mówią do nich po polsku, one odpowiadają w języku angielskim. Doskonale rozumieją, co się do nich mówi, jednak nie chce im się odpowiadać w tym samym języku. Najbliższe koleżanki Ani, uczennicy 5 klasy, to Polki, ale spotykając się, między sobą i tak rozmawiają po angielsku. Trudno się dziwić -…

Nasi partnerzy

krzewimy CommunityLanc      logo swp napis      logofootbalacademy     znaczek podaruj okragly400

PolskaMacierzSzkolnaslavicadance logo m      GiL logo      konsulatmanchestergodlo z podpisem        gramydladzieci elogopeda  v4 artistic Small

 

 

AGP logo